5 veepuhastuse etappi
Veepuhastus mängib võtmerolli turvalise joogivee kättesaadavuse tagamisel. Ohutu joogivee mõjutab kogu kogukonna tervist. Süsteemid on olemas, et tagada pidev vee kvaliteet, sealhulgas vee kvaliteedi testimine. Katse aitab tagada, et veepuhastuse protsess annab toote, mis vastab föderaalse veekvaliteedi juhistele. Vesi analüüs hõlmab mitmesuguseid saasteaineid, sealhulgas ohtlikke orgaanilisi, anorgaanilisi, mikroobseid ja / või radioaktiivseid saasteaineid.
Sõelumine
Vesi järvedest, jõgedest või maast läbib ekraani, kui see siseneb veepuhastusjaama . Kui veeallikas on järv või jõgi, on ekraanil oluline roll, säilitades suured looduslikud saasteained nagu taimed ja puit või kalad. Põhjavee kasutamisel ei pruugi sõelumine olla vajalik, kuna vesi on läbinud maapinna kihid põhiliselt loodusliku sõeluuringu funktsioonina.
Koagulatsioon
Ravitehase töötajad lisavad veele alumiiniumi ja muid kemikaale, mis moodustavad väikesed kleepuvad osakesed või floc. Need kiud meelitavad mustuse osakesi, muutes need lõpuks piisavalt rasked, et need vettehoidmispaagi põhjaga mahakaid.
Vesi ja flok satuvad settimisbasseini. Seal asuv vesi asetseb põhjas, kus need jäävad kuni eemaldamiseni. Vesi läbib kruusa, liiva ja võib-olla puusöe kihte, mis aitab välja filtreerida kõik ülejäänud osakesed. Kruusakiht on sageli umbes 1 jalga sügav ja liivakivi umbes 2,5 jalga sügav. Vesi läheb suletud paaki või reservuaari. Kloor või muud desinfitseerivad kemikaalid hävitavad kõik allesjäänud mikroorganismid või bakterid vees ja aitavad hoida vett niiskuse säilitamiseni. Kui veepuhastusjaam kasutab põhjavett ainsaks veeallikaks, võib vee piisavaks puhastamiseks olla ainus samm desinfitseerimiseks. Pärast seda, kui see on desinfitseeritud, asub puhastatud vesi suletud paagis või mahutis, kuni see voolab torudest kodudesse ja ettevõtetesse. Settimine
Filtreerimine
Desinfitseerimine